Бібліотечний non-stop до Всеукраїнського дня бібліотек

30 вересня 2018 року


30 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек колектив книгозбірні присвятив творчу акцію «Святкуємо разом!».

Особливу атмосферу святу створили музичні вітання від студентів Черкаського музичного училища імені С.С. Гулака-Артемовського. Виступи Каріни Погосян, Івана Линника, Дмитра Зозулі, Євгенії Литвиненко, Артема Хавращука, Поліни Бондар подарували безліч позитивних емоцій. Талановито! Яскраво! Eмоційно!

 

__________

З вітальним словом до гостей звернувся директор Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської облдержадміністрації О. Шабатін та вручив грамоти. Теплі слова вітання адресувала присутнім директор бібліотеки Л. Капкаєва.


__________

Барвисту, енергетичну та красиву виставку «Вся справа в окулярах» талановитої художниці та дизайнера Маргарити Кичатої презентувала завідувачка відділу мистецтв Н. Ребякова. На ній представлені декоративні роботи та пейзажні твори, в яких автор створює свій окремий, ні на що не схожий світ. І стверджує, що вигляд світу залежить від того, через яку призму на нього дивитися.

Привітали дебютантку педагоги, художники, однокурсники, прихильники її творчості.


__________

Цікавою і змістовною для гостей свята стала презентація виставки «Книжкове розмаїття сьогодення», на якій зібрані нові видання, отримані бібліотекою протягом року. Серед них літературні новинки у серіях «Україна крізь віки» та «Історія без цензури», підбірка видань з краєзнавста, художні твори сучасних українських та зарубіжних авторів, чудова підбірка дитячої літератури, книги з кулінарії, популярні видання з філософії і психології.


__________

Відділ абонемента запросив у гості письменницю Наталю Лапіну. Темою розповіді були «Міста і долі». Міста в долі письменниці. Міста і долі її героїв, її творів.

 

__________

Жінка – центр Всесвіту. Такий головний мотив першої персональної фотовиставки черкащанина Петра Веретільника. І в цьому переконалися чисельні шанувальники автора, що зібралися на презентацію. Петро Сергійович представив незвичайні жіночі образи – чисті, сильні, ніжні, звабливі, одухотворені, ніби живий пульс Землі.

Численні друзі, шанувальники, родичі щиро вітали автора, відзначали оригінальність, сучасне світобачення, виразність в композиціях, називали його чарівником кадру, людиною, що завдяки фотокамері, зупиняє мить і дарує її людям. Захоплення викликала також серія «аква-фото». На думку відвідувачів така виставка – це світанок нового напрямку у фотомистецтві.

 

__________

Інформаційно-культурний центр «Вікно в Америку» зустрічав своїх відвідувачів разом з випускниками програми майбутніх лідерів «FLEX» Анастасією Пишною та Марією Щербенко, ученицями школи № 28, які розповіли про своє навчання в американській школі протягом року, поділилися враженнями про культуру, менталітет американців та надали інформацію для бажаючих взяти участь у цій програмі.

Протягом дня гості Центру грали у різні настільні ігри.

 

__________

Зацікавленість у відвідувачів бібліотеки викликав краєзнавчий проект «Вулиці нашого міста», який пропонував історичний екскурс і мультимедійні подорожі вулицями Черкас.

Користувачі книгозбірні з задоволенням відповідали на питання вікторини «Назви вулиць – історія міста», переглянули книжково-ілюстративну виставку «Мандруючи вулицями Черкас».

 

__________

Відділ документів з гуманітарних та природничих наук запросив до себе всіх шанувальників її Величності Поезії на поетичний батл «На висоті окрилених сердець». Для змагання було обрано дві команди, учасниками яких були поети літературного об’єднання «Віршень» міста Черкаси: Оксана Галаєва, Оля Сизова, Олена Мяус, Юля Коструб та літературно-мистецького клубу «Натхнення» міста Сміли: Лілія Блискавиця, Тетяна Шуган-Благодарна, Людмила Притула, Наталія Малишева.

Змагання проходило між командами у три етапи: декламування віршів, поетична імпровізація на запропоновану групу слів та авторська поезія. Голосування було відкритим і повністю залежало від уболівальників. Переможцями поетичного батлу стала команда зі Сміли, яка підкорила присутніх своєю майстерністю, активністю та відкритістю. Призи «глядацьких симпатій» дістались Лілії Блискавиці та Юлі Коструб. Завершив захід «вільний мікрофон» для всіх бажаючих за чашкою чаю зі смаколиками.

 

__________

Кіноклуб «Книга на екрані» порадував своїх відвідувачів насиченою і різноманітною програмою, яка тривала цілий день. Вона включала байопік «Одинока Коко Шанель» про особисте життя всесвітньо визнаної ікони стилю, кіновечір пам’яті Віри Холодної – королеви німого кіно українського походження у супроводі імпровізацій гості кіноклубу, викладача-методиста Черкаського музичного училища ім. С.C. Гулака-Артемовського Лариси Красавіної та комедійну стрічку «Шлюб по-італійськи»

Серед глядачів кіноклубу була розіграна вікторина «Впізнай фільм по крилатому вислову». Переможці отримали ексклюзивні нагороди: магніти з логотипом кіноклубу.

 

__________

Приємним для багатьох відвідувачів бібліотеки стали привітання від сектору обліку користувачів, який пропонував цікаві передбачення «Ваше майбутнє у ваших руках», вручав символічні подарунки.


 

У вестибюлі бібліотеки відвідувачі мали можливість помилуватися розкішними бібліотеками та віртуально помандрувати ними, переглянувши мультимедійні презентації «20 найкрасивіших бібліотек світу» та «Бібліотеки, які вас здивують».


 

Привертав увагу інформаційний стенд «З гумором про бібліотеку, книгу, читання», родзинками якого були усмішки про бібліотеку, кумедні помилки читачів, дивацтва письменників, музичний трек про бібліотеку за мотивами народних пісень. Цікавим доповненням до нього була піраміда кубів з мотивуючими цитатами про шлях до успіху, читання, книги, підготовлений працівниками відділу наукової інформації та бібліографії.


__________

Яскравого, радісного настрою додавала фото-зона з таємничими анфіладами книжкових полиць у серпанку осінніх кольорів, де кожен гість міг панувати на троні.

 

__________