«Дивосвіт слова й пензля Валентини Кузьменко» – книжково-ілюстративна виставка

31 липня 2019 року


У відділі краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка відкрилася книжково-ілюстративна виставка «Дивосвіт слова й пензля Валентини Кузьменко». Ім’я Валентини Федорівни Кузьменко-Волошиної, талановитої письменниці і художниці, добре відоме на Черкащині. Вона – лауреат премії імені Василя Симоненка (2009 р.), заслужений майстер народної творчості (2011 р.).

На виставці представлені поетичні збірки Валентини Федорівни: «Квітка любові» (1977), «Колискова для матері» (1981), «Моринські барвінки» (1987). Майже через 30 років (2008 р.) до читача прийшла «відроджена» «Квітка любові», де слово і пензель «повінчані духом мистецтва», талантом світобачення мисткині. Пише вона і прозу. Її оповідання і повісті публікуються в часописі «Холодний Яр», численні випуски якого розміщено на виставці.

Валентина Кузьменко – майстер декоративного розпису. Кращі її роботи знаходяться в багатьох музеях України та приватних колекціях. Виставка містить численні репродукції її робіт.