Польські національні читання у бібліотеці

10 вересня 2019 року


Вже традиційно Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка стала місцем проведення польських національних читань, які 7 вересня організувала обласна громадська організація Польський культурний центр ім. Кароля Шимановського.

Цьогоріч для читання було обрано 8 новел найвідоміших польських письменників – Елізи Ожешкової, Марії Конопницької, Болеслава Пруса, Владислава Станіслава Реймонта, Стефана Жеромського, Генрика Сенкевича і Генрика Жевуського.

З життєвим та творчим шляхом письменників присутніх ознайомила завідувачка відділу документів іноземними мовами Олена Гаркуша. Фрагменти з творів читали члени польської громади Черкас, а також учні суботньої школи польської мови. Особливим гостем була Наталія Прухняк, яка нещодавно прибула з Польщі для викладання польської мови у 1 міській гімназії.

Гості заходу мали можливість ознайомитись з книгами, подарованими Міністерством закордонних справ Польщі обласній бібліотеці в рамках проекту «100 бібліотек до 100-річчя» (польської незалежності).