«За Україну, за її долю» - вечір-спогад до 30-річчя Народного Руху України

25 вересня 2019 року

 

За ініціативи депутата Черкаської обласної ради, письменниці Валентини Коваленко, завдяки підтримці облдержадміністрації та зусиллям бібліотечних працівників 24 вересня Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка стала місцем проведення вечора-спогаду «За Україну, за її долю», присвяченого 30-річчю з часу створення Народного Руху України.

Ювілейна дата стала добрим приводом ретроспективно переглянути значущі події в процесі українського державотворення та згадати визначні історичні постаті того часу. Гостями вечора були рухівці-черкащани: Віталій Вахній, Анатолій Корнелюк, Юрій Громовський та інші, які у своїх спогадах розповіли про становлення, діяльність, розбудову Руху на Черкащині. Вони отримали відзнаки і грамоти Черкаської обласної ради та обласної державної адміністрації та прослухали хвилюючий виступ від заслуженої артистки України Наталії Мамалиги.

Відеоряд з фрагментів документальної хроніки, світлин допомогли кожному з присутніх зануритись у вир подій новітньої історії України.

Змістовним додатком до заходу була виставка «Національно-демократичний рух на Черкащині», організована обласним краєзнавчим музеєм.