Святковий БібліоЛЕНД до Всеукраїнського дня бібліотек

1 жовтня 2019 року


30 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек колектив книгозбірні присвятив творчу акцію «Бібліотека: час змін – час дій!».

З вітальним словом до бібліотечної спільноти і користувачів звернулась начальник відділу мистецько-організаційної роботи управління культури Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської облдержадміністрації Тетяна Федченко та вручила грамоти. Теплі слова вітання адресувала присутнім заступник директора бібліотеки з внутрішньої роботи Наталія Євтушевська.

Особливу атмосферу святу створили музичні вітання від студентів Черкаського музичного училища імені С.С. Гулака-Артемовського. Виступи Оксани Стоян, Івана Харченка, Таї Солохи, Дмитра Краснодимського, Оксани Костенко, Юлії Деркач подарували безліч позитивних емоцій. Талановито! Яскраво! Eмоційно!

 

__________

Цього дня на чергове своє засідання «На екрані – рідне місто (Черкаси у творчості Олексія Шандри)» запросив краєзнавчий клуб «Моя Черкащина». Засідання відкрив голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко. Він розповів про Олексія Шандру – автора документальних фільмів «На районі». Присутні, а це була студентська молодь, працівники культури, користувачі бібліотеки, з цікавістю переглянули п’ять фільмів з історії і сьогодення різних районів м. Черкаси, одержали відповіді на свої запитання від краєзнавців Василя Мельниченка та Василя Страшевича, переглянули книжково-ілюстративну виставку «Мандри вулицями Черкас».


__________

«Ми – молоді, ми – сучасні, ми – креативні!» – таким був лейтмотив презентації виставки «Студентський мейнстрім», яка відбулася у відділі документів з економічних, технічних та сільськогосподарських наук. На ній свої творчі роботи представили студенти Черкаського художньо-технічного коледжу. Присутнім були запропоновані сучасні архітектурні проекти різних споруд, радували очі барви батику, ніби з глибини віків випливали орнаменти Трипілля, похмурий день освітлював декоративний розпис. Студенти та викладачі поспілкувалися з гостями, поділились своїми планами та посмакували кавою.

 

__________

Відділ документів з гуманітарних та природничих наук запросив до себе всіх поціновувачів української поезії на літературне караоке «Поезія – то сила чарівна, що музикою слово надихає»! Учасниками конкурсу були молоді поети з літературного об’єднання імені В. Симоненка при Черкаській обласній організації Національної Спілки письменників України: Оксана Галаган, Людмила Трибушна, Ганна Клименко-Синьоок, Ольга Сизова, Оксана Галаєва та Оксана Олійник.

Літературне караоке – конкурс читців під музику, складалося з трьох раундів. Конкурсанти підбирали та декламували запропоновані вірші на задані музичні композиції, причому інтуїтивно вловлюючи ритм і віршів, і музики. Фінальним акордом був римобатл між фіналістами, яких визначив оплесками глядацький зал. На завершення заходу всі учасники отримали подарунки та продовжили спілкування за чаєм із солодощами.

 

__________

Відділ документів іноземними мовами відзначав Всеукраїнський день бібліотек разом із своїми друзями – шанувальниками книги та учасницями проекту «Клуб успішних жінок». Святкове засідання розпочалося врученням призів переможцям онлайн-конкурсу на знання відомих бібліотекарів світу. А успішні жінки нашого міста, які навчалися в Інформаційно-культурному центрі «Вікно в Америку» при бібліотеці за книгою Анії Андерсон «Мене не спинити», отримали сертифікати від Американського дому та поділилися враженнями зі своїми наступницями.

 

__________

Годину з бібліотекарем «Мандруємо книжковим дивосвітом» у міській гімназії №31 організували головні спеціалісти відділу абонемента. Вони познайомили учнів з найбільш популярними новими виданнями сучасних українських і зарубіжних авторів. Після розповіді відбулася жвава дискусія про нові тенденції в сучасній літературі та літературні уподобання сучасних молодих людей.

 

__________

У вестибюлі бібліотеки протягом дня відвідувачі мали можливість переглянути нову експозицію живопису «Одне захоплення на двох», яка представляла натюрморти та поетичні пейзажі подружжя молодих черкаських митців Олесі та Романа Кравчуків, мультимедійну презентацію «Сеанс книжкової терапії», ознайомитися з книжковою виставкою «Знамениті бібліотекарі».

 

__________

Вже традиційними були цього дня святкові акції «Стань читачем бібліотеки» (безкоштовне оформлення реєстраційних документів), «Поверни книгу до бібліотеки» (без стягнення пені за читацьку заборгованість), «Подаруй книгу бібліотеці».