Вулиця Митницька (Колишня Піонерська)


В самому центрі Черкас, від високої дніпровської кручі бере початок невеличка, всього 1,3 км, вулиця Митницька (Піонерська). Перетинає бульвар Шевченка і після вул. Надпільної (Ільїна), не доходячи до вулиці Привокзальної роздвоюється наче річечка, на два рукави, на два провулки - Архітектурний на північ та Житлокоопівський - на південь.

За час свого існування вулиця змінювала назву 6 разів. Була вона Соколовська, Митницька, Святославська, Радянська, Сталіна, Піонерська. Вперше про неї згадують у 1879 році і називалась вона тоді вулиця Соколовська. В період з 1893 по 1916 роки називалась Митницькою, адже вона починалась саме від спуску до Митниці. Через 100 рокі в 2016 року вулиці було повернуто її історичну назву - Митницька. Чому така назва? Повернемось трохи до історії.

З прадавніх часів на території сучасного мікрорайону «Митниця» розташовувались різні поселення, довкола яких і формувалося місто Черкаси. Саме тут, на перетині торгових шляхів було митне подвір’я, де брали плату (мито) за право торгувати на прилеглих землях. Згодом Митницею почали називати саму місцевість та річку, що тут протікала. У 1959 році було створено Кременчуцьке водосховище. Більша частина старої Митниці була затоплена водою Черкаського моря. Вже наприкінці XX століття, рішенням архітекторів міста, на мілководді водосховища було влаштовано намивні грунти і побудовано новий мікрорайон, що отримав стару, історичну назву Митниця. А вулиця Піонерська з 2016 р. знову стала Митницькою. Вона першою вітає тих, хто приїхав до Черкас автоекспресом, тому що тут розташована автостанція. Поруч на красуні площі виріс великий палац культури. Збудовано великий торговий центр на місці старої міської лазні і, звичайно, нові багатоповерхові житлові будинки.

В одному з цих будинків, за адресою Митницька-25, довгі роки жив із своєю родиною, заслужений діяч мистецтв Алім Іванович Ситник, майже чотири десятиліття головний режисер драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка. А з нагоди ювілею митця на будинку по Митницькій, 25 відкрито меморіальну дошку.

Саме на цій вулиці знаходиться одна з двох у місті римо-католицька церква.

Минають роки, вулиця розбудовується, змінює своє обличчя. Приходять нові покоління черкащан, завдяки яким продовжується життя цієї давньої черкаської вулиці.