Дарунок Ніни Михайлівни Клименко

3 лютого 2021 року


Відділ мистецтва Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка отримав чудовий подарунок – книжку «Ніна Клименко», яка була видана до 80-річчя талановитої мистецтвознавиці і організаторки музейної справи на Черкашині. Видання видане за сприяння Черкаської обласної організації Національної спілки художників України у черкаському видавництві О.М. Третьякова.

Це – своєрідний нарис про життєвий і творчий шлях Ніни Михайлівни, Заслуженої працівниці культури України, членкині Національної спілки художників України, засновниці, організаторки і першої директорки Черкаського обласного художнього музею, колишньої голови Українського Фонду культури в Черкасах.

Ніна Михайлівна – автор змістовних праць, досліджень, статей і нарисів про українське мистецтво, творчість відомих і знаних художників Черкащини: Данила Нарбута, Макара Мухи, Віктора Клименка, Надії Нікіфорової, Тамари Гордової та інших відомих українських митців.

У виданні використано фотографії з особистого архіву родини Клименків та текст натхненного виступу на відкритті Першої виставки в Черкаському обласному художньому музеї у березні 1992 р.

Ми щиро вдячні Ніні Михайлівні за подарунок і бажаємо творчого натхнення та довголіття.