«Україна Данила Нарбута» – онлайн-зустріч в артстудії

18 лютого 2021 року


17 лютого в артстудії відділу мистецтв Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка відбулася онлайн-зустріч «Україна Данила Нарбута», присвячена життю та творчості відомого черкаського митця, народного художника України та лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка.

До студії завітала заслужена художниця України Олександра Теліженко, яка поділилася власними спогадами про Майстра, з яким багато років спілкувалась та працювала поруч. Під час розмови у відео-форматі було використано фрагменти спогадів заслуженого художника України Миколи Теліженка про Діда Нарбута.

У бесіді взяла участь завідувачка відділу виставкової роботи Черкаського обласного краєзнавчого музею Марина Бугеря, яка розповіла про роботи Майстра та наголосила, що потрібно більше розкривати для молоді творчість значущих для України митців.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Дитячої художньої школи ім. Д. Нарбута Анна Алабіна розповіла про дітей, які навчаються в школі, пишаються цим і старанно готують свої роботи не лише на численні конкурси, а і на здобуття обласної премії імені Д. Нарбута.

Директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун висловила свою захопленість творами Майстра та внесла пропозицію створити зону відпочинку біля музею з Постаттю Нарбута на лавочці.

Також до розмови долучився Голова черкаського відділення Національної спілки художників України Роман Кравчук, який поділився враженнями від живопису Данила Георгійовича і підкреслив національний дух картин Нарбута та їхній високий мистецький рівень.

Присутня в студії завідувачка відділу етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею Вікторія Наумчук розповіла про своє перше знайомство з Художником.

Ще довго спілкувалися і згадували Діда Нарбута присутні гості. Як сказав Микола Теліженко: «Про Данила Нарбута можна говорити і день і ніч… і не лягати спати…».

Зустріч пройшла в атмосфері творчого спілкування і підтвердила любов та повагу до творчості визначного митця, який і до сьогодні залишається однією із знакових постатей черкаського мистецького осередку.