«Канів у Другій світовій війні» – дарунок бібліотеці від одного з авторів книги

22 лютого 2021 року


Фонд відділу краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка поповнився книгою І. Буренка і В. Лепського «Канів у Другій світовій війні». Подарував її один із авторів – Іван Нестерович Буренко, викладач, методист, дослідник, житель м. Канева.

Книга висвітлює життя Канева і Канівщини під час Другої Світової війни. В ній описані події, які відбувалися під час відступу радянських військ, окупації та визволення міста; партизанський рух на Канівщині; спогади канівчан – живих свідків тих подій.

В передмові до книги Іван Нестерович зазначив: «Бажаю, щоб читач, прочитавши ці нехитрі історії людського життя, задумався над подіями, описаними у книзі, зняв шпаку та схилив голову не лише перед визнаними героями, але і перед рядовою людиною, яка у буремні роки зуміла знайти зміст життя, протистояти ворогу і долі, вистояти.

Сподіваюсь, що дана книга буде цікавою громаді міста, Канівщини, усім тим, хто пережив у окупації часи лихоліття, пошуковцям, які працюють над історією нашого міста, бібліотекам, архівам».