Подарунок від харківського видавця Олександра Савчука

10 березня 2021 року


Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка отримала подарунок від харківського видавця Олександра Савчука: монографію Стефана Таранушенка «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури». Видання здійснено за підтримки Українського культурного фонду у межах програми «Культура плюс».

У книзі зібрано розвідки С. Таранушенка, відомого українського дослідника дерев’яної архітектури, зроблені ним у 1920–1930-х рр., присвячені п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури: Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині, Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині, Вознесенській церкві 1759–1761 років в містечку Березна на Чернігівщині, Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині, Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині. Автор зробив обміри та фотофіксацію цих церков перед їхнім тотальним знищенням.

Книга з доповненою реальністю дає змогу, завдяки скануванню спеціального QR-коду, ознайомитися з 3D-моделями знищених церков, уявити рівень майстерності українських будівничих та запам’ятати те, що втрачено назавжди.

Дякуємо Олександру Савчуку за поповнення бібліотечного фонду цікавим та корисним виданням, що стане в нагоді не лише архітекторам, а й усім шанувальникам українського мистецтва.