Дарунок бібліотеці від видавництва Соломії Павличко «Основи»

26 квітня 2021 року


Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка отримала від видавництва Соломії Павличко «Основи» цінний дарунок – книгу Александера Крістофера «Як будувати на віки. Архітектура поза часом».

Крістофер Александер – архітектор-практик, професор Каліфорнійського університету в Берклі, досліджує просторові структури і взаємодію людини з архітектурою. Його книжки стали класикою і глибоко вплинули на сучасний дизайн, архітектурне проектування, науку про системи та інформатику.

Ця книга — одне з найбільш важливих видань XX століття, що вплинула на розвиток дизайну, проектування, архітектури та комп’ютерних наук. Вона пропонує радикально новий підхід до архітектури й проектування простору, переосмислення традиційних ідей і практик. У центрі уваги автора — людина, а не архітектор, спосіб використання будинку, а не його зовнішній вигляд. Крістофер Александер формулює послідовну теорію архітектури і показує, наскільки тісно вона вплетена в саму природу людини. Чому нам так приємно гуляти вулицями середньовічних міст? Бо їх будували не архітектори, а звичайні люди.

Видання здійснено за підтримки Антона та Євгенії Борзових.