«Святиня» – засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина»

20 травня 2021 року


20 травня на платформі ZOOM відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина» Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка – «Святиня», присвячене 160-річчю з часу смерті Тараса Шевченка і перепохованню його праху на Чернечій горі у Каневі. Захід проходив у формі круглого столу.

Учасники зустрічі, а це були бібліотечні працівники області і усі бажаючі (52 особи), з цікавістю слухали повідомлення Володимира Поліщука, доктора філології, очільника Черкаського наукового центру шевченкознавчих досліджень про суспільне значення події перепоховання праху Т. Шевченка на Чернечій горі.

«Музей Тараса Шевченка у світі», що змінюється» – такою була тема виступу Світлана Брижицької, кандидата історичних наук, заступника генерального директора з наукової роботи Шевченківського національного заповідника.

Особливо схвилювало присутніх повідомлення науковця Шевченківського національного заповідника Миколи Чорного про чергову загрозу забудови лівого берега Дніпра навпроти Тарасової гори. Була підтримана пропозиція про створення Національного природного парку Середньодніпровський.

Про «Шевченкознавчі відкриття з фондів державного архіву Черкаської області» розповіла директор архіву Тетяна Клименко.