«Є тисячі ланів, але один лиш мій…» – літературно-мистецький вечір

27 травня 2021 року


27 травня в лекційній залі Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка з нагоди 86-ї річниці від дня народження Василя Симоненка та вручення Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка відбувся літературно-мистецький вечір «Є тисячі ланів, але один лиш мій…».

У фойє бібліотеки учасники зустрічі мали можливість оглянути тематичну книжкову виставку «Я воскрес, щоб із вами жити…», присвячену життю та творчості митця, підготовлену Черкаською обласною юнацькою бібліотекою ім. В. Симоненка.

На початку літературно-митецького вечора до присутніх з вітальним словом звернувся голова конкурсної комісії Всеукраїнської літературної премії, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Володимир Поліщук. Він зазначив, що одним із виразників нашого пошанованого ставлення до великого поета і громадянина є Всеукраїнська літературна премія імені Василя Симоненка, започаткована Черкаською обласною радою і облдержадміністрацією для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до створення високохудожніх творів, у яких відстоюється демократична українська державність. Цьогоріч, як і в попередні роки, конкурс на здобуття цієї премії був достойним, представницьким і конкуренція була гострою. Далі Володимир Трохимович оголосив імена лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка. Переможцями конкурсу стали: Анатолій Кичинський – у номінації «За кращий художній твір» за книгу поезій «Сотворіння світу», Андрій Шийчук – у номінації «За кращу першу поетичну збірку» за збірку віршів «Кахлі».

На жаль, Андрій Шийчук не зміг бути присутнім, тож диплом лауреата  та квіти вручили тільки Анатолію Кичинському. Цю поважну місію виконали гості заходу: перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко та начальниця Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації Людмила Фіть.

Переможця конкурсу також привітав міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

На завершення офіційної частини від Черкаської обласної юнацької бібліотеки ім. В. Симоненка лауреат отримав в дарунок біобібліографічний нарис «Світ у слові Анатолія Кичинського» та бібліографічні покажчики: «Майстри живого слова», «Всесвіти Василя Симоненка», книжку творів В. Симоненка.

Слова вдячності та власна поезія звучали від лауреата цьогорічної Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка – Анатолія Кичинського.

Яскравою окрасою вечора стали музичні вітання, які з радістю подарували присутнім черкаські колективи: вокальне тріо «Аріана» Черкаської обласної філармонії у складі Аліни Вікарчук, Інги Міхаль та Вероніки Косенко та об’єднання художніх колективів Черкаської обласної ради Камерний хор «Канон».

 

____________________________________________