Засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина»

29 травня 2021 року


28 травня відбулося засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина» Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка, на якому було презентовано кращі нові видання про край.

Відкрив засідання голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко, який наголосив на важливій ролі краєзнавства у формуванні громадянської свідомості та духовному збагаченні молоді, зазначивши, що одним із важливих напрямів просвітницько-краєзнавчої роботи є видання краєзнавчої літератури, присвяченої минулому Черкащини, людям, які творили і продовжують творити добро на рідній землі, захищають свою державу від ворога. Василь Миколайович презентував свою книгу «Історія преси Черкащини», черговий випуск збірника «Краєзнавство Черкащини», а також книги, присвячені журналістам Петру Жуку і Катерині Таран.

З «Літературною енциклопедією Черкащини» познайомив присутніх голова обласної організації Національної спілки письменників України, доктор філології Володимир Поліщук. Ця об’ємна книга є підсумком майже 30-річної роботи автора і чи не єдиним подібним виданням в Україні.

Цікавим був виступ Валентина Лазуренка, заступника голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України, проректора Черкаського державного технологічного університету, який презентував книгу Н. Кукси «Церква святого пророка Іллі в Суботові». Присутні дізналися багато цікавого про усипальницю Б. Хмельницького, обставини смерті і поховання гетьмана.

Завершив засідання клубу директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Григорій Голиш, який представив свою книгу «Пером публіциста». Про багатьох славних земляків розповів він у своїй книзі, а старійшині краєзнавства на Черкащині і своєму вчителеві Михайлу Пономаренку присвятив окреме видання.

Присутні на засіданні клубу щиро дякували виступаючим за цікаві повідомлення, які розширили і збагатили їхні знання про рідний край.