«У пошуках крипти великого державотворця України Богдана Хмельницького», «Богдан Хмельницький і навпротистояння церков Суботова»– олайн-презентація книг Валентина Лазуренка

23 червня 2021 року


23 червня в рамках ювілейного Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» відділ краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка спільно з істориком, доктором історичних наук, професором, проректором з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету, Заслуженим працівником освіти України, Почесним краєзнавцем України Валентином Миколайовичем Лазуренком провели онлайн-презентацію книг «У пошуках крипти великого державотворця України Богдана Хмельницького» та «Богдан Хмельницький і навпротистояння церков Суботова». Зустріч відбулася на платформі ZOOM.

Учасники заходу з цікавістю слухали Валентина Лазуренка, який розповів про розкриття особливостей ймовірного поховання гетьмана України Богдана Хмельницького в Іллінській церкві, що у Суботові, та подальшій фіксації в історичних джерелах, матеріалах різного роду досліджень про перебування праху великого державотворця у згаданій культовій споруді.

Книга науковця покликана наштовхнути на роздуми, що ж насправді відбувалося в Чигирині та Суботові з тілом померлого великого гетьмана, а також зрозуміти: чи був похований Богдан Хмельницький саме в Іллінській церкві в Суботові. Краєзнавець у своїй книзі розглядає також питання наруги над прахом, а саме: чи мав такий факт місце в історії. Не оминув доктор історичних наук у своїй книзі і версії та легенди про поховання за межами Іллінської церкви, зокрема зауважуючи, хто створював такі версії і для чого.