Подарунок відділу краєзнавства від Василя Миколайовича Мельниченка

15 грудня 2021 року


Фонд відділу краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка поповнився книгами, що були подаровані Головою Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професором кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василем Миколайовичем Мельниченком.

Книга Володимира Федченка «Гончариха – наша родова колиска» розповідає про історію його рідного села. Зі сторінок книги перед читачем постає не тільки далека минувшина, а й ще зовсім близька у часовому вимірі історія села та герої її нарисів – ровесники автора, батьки, діди і далекі вже предки нинішнього покоління, яке живе і продовжує славні традиції цього краю.

Автори книги «Історичне краєзнавство. Як написати науково-дослідницьку роботу: запитання та відповіді»: Ігор Коляда, Яніна Камбалова та Олександр Кирієнко створили навчально-методичний посібник, який має на меті допомогти здобувачам освіти, студентам, педагогічним працівникам закладів загальної середньої та позашкільної освіти у справі проведення науково-дослідницької діяльності та краєзнавчо-пошукової роботи.

В книзі Олександра Реєнта «Краєзнавство в Україні: історичні традиції і стратегія розвитку» аналізуються головні напрями діяльності Національної спілки краєзнавців України, досліджується вплив краєзнавчого руху на суспільні перетворення у сучасній Україні.

Колектив авторів підручника для студентів закладів вищої освіти «Основи краєзнавства» приділив увагу висвітленню науково-методичних засад краєзнавства, історії розвитку науки та впливу краєзнавчих знань на патріотичне виховання молодого покоління.

Колектив і користувачі бібліотеки щиро вдячні авторам та Василю Миколайовичу за чудовий подарунок. Бажаємо нових літературних здобутків.