Дарунок бібліотеці від видавництва «Віват»

21 грудня 2021 року


Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка отримала від видавництва «Віват» книгу Вахтанга Кіпіані «Дисиденти». На збірнику інтерв’ю журналіста з «тими, хто підважував фундамент, на якому трималася в’язниця під назвою Радянський Союз», ще й фарба не висохла, а наші читачі мають змогу взяти його до рук. Це 20 бесід із колишніми «ворогами народу», які в неволі не втратили стійкості духу, не зрадили переконанням, ба, навіть більше – зробили кар’єру: наприклад, Баліс Ґаяускас, який 37 років перебував за ґратами, уже в незалежній Литві очолив Службу безпеки.

Дисиденти не лише розповідають про свою боротьбу й нескореність, згадують тих, хто згорів у горнилі репресій, а й діляться думками із приводу багатьох суспільно-політичних питань, які не втрачають актуальності й нині.

Цих людей сам автор називає своїми провідниками у світ політичного, інтелектуального, етичного та культурного опору комуністичному московському режимові.

На жаль, багатьох героїв книги немає серед живих, але вони змогли розповісти про мрії та події – без пафосу, але із тремтінням у голосі. Свідчення дисидентів залишаться навіки, викарбувані друкованим словом на тлі нашої багатостраждальної історії.

Видання підготовлено за підтримки Українського культурного фонду.