«Живи, Україно, вільна й незалежна!» – презентація виставки-інсталяції

6 квітня 2022 року


У Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка було презентувано виставку-інсталяцію «Живи, Україно, вільна й незалежна!» Бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності, реклами та PR Ольга Дяглюк наголосила, що вона, як ніколи, актуальна, адже нині українці відстоюють суверенітет держави, право на власну мову, віру та європейський вибір. У нашої країни особлива доля, адже в різні часи народ мусив боротися, причому здебільшого із сусідньою державою, яка, знищуючи та принижуючи нас як націю, цинічно називалася «братом».

Цікаві книги – як документалістика, так і художня проза – оригінально презентують різні віхи історії, особливості зміни епох. Це справжня тематична мозаїка, що має єдину мету – розповісти правду, захопити з перших сторінок і змусити мислити як українець, пишатися героїчним минулим та не менш славним сучасним.

Видання складають епічну картину української історії, державотворення, випробувань, які з гідністю долав наш народ. Це носії правди, культури, совісті й гордості нації. Учасники заходу опісля ділилися враженнями, що книги так і хочеться взяти до рук, щоб наснажитися словом, доторкнутися до сокровенного, змусити сповнені патріотизмом серця битися в унісон із країною справжніх Героїв!

Перед учасниками презентації виступила постійна читачка Євгенія Досужа, яка представила власні поезії на патріотичну тематику. Лірика йде від душі, хоча Євгенія Іванівна зауважує, що не вважає себе поетесою у звичному значенні цього слова. Але все те, що авторка переживає серцем і осягає розумом, гармонійно лягає у віршовані рядки, ятрить незагоєні рани від втрат і дарує віру в якнайшвидшу перемогу!

 

________________________________