«Життя як кіно, кіно як життя» – ілюстративно-документальна виставка-мініатюра до 90-річчя від дня народження Сергія Параджанова

 

«Найстрашніше – прогавити прекрасне!» – ці слова належать чарівнику світового кіномистецтва, майстру поетичного кіно Сергію Йосиповичу Параджанову. Вірменин, народжений в Грузії, він майже 20 років жив і працював в Україні, яка стала для нього «…великою і другою Батьківщиною». Своїм фільмом-шедевром «Тіні забутих предків» режисер приніс славу українському кіно.

В цьому році виповнюється 50 років з дня виходу легендарної стрічки та 90 років з дня народження митця. До цих дат сектор періодики презентує ілюстративно-документальну виставку-мініатюру «Життя як кіно, кіно як життя», яка знайомить з нелегкою долею цієї особистості. Арештант і митець, співець краси та «порушник ідеологічного мистецького благочинія», він був не тільки режисером, а й сценаристом, художником, чиї незвичайні картини-колажі, малюнки, костюми вражають широтою художнього мислення.

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути книги та періодичні видання, представлені на виставці та поринути в чарівний світ обранця майже всіх муз.