Чехов. Ювілейне наближення – вечір у бібліокафе «Візаві»

 

1 лютого 2015 року в бібліокафе «Візаві» творча інтелігенція вшановувала Антона Павловича Чехова – великого письменника і велику особистість, 155 років від дня народження якого минуло 29 січня. Книжково-ілюстрована виставка «Вічність вишневого саду» провела читачів українськими стежками письменника – нащадка воронезького кріпака Єгора Чеха та української селянки, теж кріпачки, Єфросінії Шимко.

На початку зустрічі гостям було запропоновано документальну стрічку (2010 року) «Чехов. Неопубликованная жизнь», яка зворушила присутніх своєю відвертістю.

Сплеск емоцій викликало повідомлення письменника і журналіста Олега Слєпиніна про Білу дачу в Ялті (меморіальний музей А П. Чехова). Зацікавлено відвідувачі бібліокафе слухали Олександру Медведєву з її уривками зі спогадів Івана Буніна про Чехова. Та найбільше добрих посмішок викликав сам Антон Павлович, коли у виконанні Валентини Алабіної прозвучало оповідання Чехова «С женой поссорился». Про своє бачення письменника розповідали Тетяна Крошко та Євген Пресняк, Володимир Єрьоменко та Вадим Цибенко – люди різного віку і професій. Для когось Чехов вже улюблений письменник, для когось – відкриття. Та підсумком зустрічі можна вважати слова з виступу Івана Єсипенка: «Чехов – светлый Мастер. Слава ему!».

«Чехова можна перечитувати все життя», – писав Павло Загребельний. І це вірно.