«Україна соборна, вільна, сильна» – книжкова виставка до

Дня Соборності України


День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

З нагоди святкування Дня Соборності України бібліотека презентувала книжкову виставку «Україна соборна, вільна, сильна» у фойє Черкаської обласної філармонії, де відбулися урочистості. Серед учасників свята, які переглянули виставку, були губернатор області Ю.О. Ткаченко, голова обласної ради В.М. Коваленко, представники творчої інтелігенції міста, студентська молодь.

Матеріали, представлені на виставці, акцентували увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 - початку 1919 року охопив майже всю Україну. Об’єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного збирання територій в єдиній суверенній державі. Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок нашого минулого.