«Бібліотека – інформація – знання – успіх» (творча акція до Всеукраїнського дня бібліотек)

 

30 вересня колектив бібліотеки відзначив Всеукраїнський день бібліотек творчою акцією для користувачів «Бібліотека – інформація – знання – успіх».
Урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек зібрали колективи обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка, обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка, обласної бібліотеки для дітей, централізованої бібліотечної системи міста. З вітальним словом звернувся до присутніх начальник управління культури облдержадміністрації В.В. Марштупа. Музичні вітання подарували чоловічий вокальний квартет «Розмай», жіноче вокальне тріо «Барви» та вихованці школи мистецтв.
В рамках акції відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки-панорами «Бібліотека – орієнтир в інформаційному суспільстві», яка складалася з розділів «Визначні пам’ятки писемності – ювіляри року», «Книжкові придбання року», «Коронація слова: книги-лауреати», «Від Александрії до Європеани», «Інтернет і бібліотека: грані взаємодії», «Обличчя Черкащини», «Бібліографічні видання бібліотеки», «Методичний супровід: професійні підходи», «Календарі: просвітницька місія видань». Розділ виставки «Випускні роботи студентів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького спеціальності «Видавнича справа та редагування» представила студентка 5 курсу університету Анна Іваненко.
Численних шанувальників зібрала презентація виставки художника-аматора Ганни Миколаївни Шевченко «Моє бачення світу». Г.М. Шевченко за професією – бухгалтер, за покликом душі – митець. Мистецька енергетика художниці втілюється не лише в малярських роботах, а й у натхненній поезії та перекладах з інших мов. На відкритті виставки виступили шанувальники творчості художниці, серед яких редактор бюлетеня «Сім муз» Черкаського обласного відділення Українського фонду культури В.П. Корсун, художник-графік, майстер декоративно-прикладного мистецтва, дочка Ганни Миколаївни – Світлана Устименко, та інші.


«Час читати: створи своє майбутнє» – такою була тема екскурсій по бібліотеці, уроків бібліотечно-бібліографічної та інформаційної грамоти для груп студентів вищих навчальних закладів міста.
Протягом дня у відділах бібліотеки користувачі мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративними виставками та переглядами видань: «В літопис українського відродження: М. Грушевський» та «Літописець і поборник України-Руси» (до 145-ої річниці від дня народження М. Грушевського); «Софіївка – сад міфів і легенд» та слайд-шоу «Квітка у вінку європейської культури» (до 215-ої річниці з часу створення парку «Софіївка»); «Винахідник нашого часу. Хто він!», «Від Александрії до Європеани: бібліотеки світу від античності до сьогодення», «Нехай шумить земля лісами», «На службі Кліо: видатні історики – ювіляри 2011 року».