«Тріумф і трагедія Альфреда Нобеля» – вечір, присвячений 110 річниці першого вручення Нобелівської премії

 

14 грудня 2011 року в бібліотеці відбувся вечір пам’яті „Тріумф і трагедія Альфреда Нобеля”, присвячений 110 річниці першого вручення Нобелівської премії.

До уваги гостей була запропонована розгорнута виставка літератури „Визнані світом”, на якій представлені матеріали про видатних вчених та письменників – лауреатів премії Нобеля за всю історію її існування.

У вечорі взяли участь професори ЧНУ імені Богдана Хмельницького, заслужені діячі науки і техніки України, завідувач кафедри фізики Гусак Андрій Михайлович та завідувач кафедри органічної хімії Мінаєв Борис Пилипович.

Професор Гусак А.М. в своєму виступі наголосив, як важливо молодим вченим мати креативне мислення і наполегливо працювати, щоб досягнути успіху.

Професор Мінаєв Б.П. поділився враженням про Нобелівський тиждень в Стокгольмі, з якого щойно повернувся.

Про видатних письменників-нобеліантів Івана Буніна та Бернарда Шоу присутнім розповіли магістранти наукового товариства навчально-наукового інституту іноземних мов ЧНУ імені Богдана Хмельницького Світлана Єніна та Наталія Шуляковська.

Ведучі вечора познайомили слухачів з життям Альфреда Нобеля, історією створення його заповіту, завдяки якому і з’явилася премія, нобеліантами родом з України, які отримували премію як громадяни інших країн.

Заповіт Альфреда Нобеля звучав на вечорі у виконанні Захара Колісниченка, учасника літературного театру під керівництвом заслуженої артистки України Тамари Власенко ЧНУ імені Богдана Хмельницького.

Вечір завершився слайд-шоу про вишукану церемонію вручення премій, яка відбулася в Стокгольмі і Осло 10 грудня цього року, та 13 лауреатів 2011 року по всіх шести номінаціях.