«Черкащина – духовності скарбниця» – книжкова виставка

 

Книжкова виставка містить книги вітчизняних видавництв про наймолодшу в Україні область – Черкаську.

Представлена на виставці книга Анатолія Чабана «Історія Середньої Наддніпрянщини», на території якої розташована Черкащина, подає докладні і всебічні дослідження про роль і значення краю в історії України з найдавніших часів до кінця XXVII століття, прослідковуються етносоціальні процеси та їх вплив на формування українського етносу, аналізуються геополітичні впливи на цій території.

Черкаський край передусім відомий тим, що дав Україні духовного пророка Тараса Шевченка. Виставка містить унікальні видання уродженця Черкащини Жадька Віктора Олексійовича. Книга «Ідемо за Шевченком» – результат копіткої пошукової роботи авторів – українця і литовця, які вторували увесь той шлях, яким мандрував Великий Кобзар, тричі відвідавши Україну. Вперше в Шевченкознавстві з об’єктивною достовірністю вказані місця, які змалював художник і подано їхні сучасні світлини, написана історія створення малюнків, краю, який відвідував поет, людей, з якими він зустрічався.

Книга «Шевченків Вільно» Віктора Жадька розповідає про славне стародавнє прибалтійське місто, яке привільно розкинулося на берегах ріки Вільня, й нині не забуває українського поета і художника Тараса Шевченка, який щиро полюбив Вільно, тут сформувався як особистість, одержав перші основи творчої майстерності.

«Енциклопедія некрополезнавства» – перше видання в Україні, де автор намагається вказати місця поховання видатних особистостей як в Україні, так і за кордоном. Видання наповнене численними ілюстраціями.

На виставці представлені також численні публікації – журнальні статті, монографії, збірники статей різних авторів. Представлені матеріали дозволять всім бажаючим доторкнутися до цікавих відомостей про історію та сьогодення Шевченкового краю.