«Шевченків край благословенний» книжкова виставка

 

«Шевченків край благословенний» – книжкова виставка про Черкаський край, який має славне історичне минуле, багатий на унікальні пам’ятки історії та культури, на видатних синів і дочок.

Гортаючи сторінки експозиції, можна ознайомитися з цікавими матеріалами про найбільш характерні етапи розвитку області за період її існування. Збірник «Літопис Черкаської області» розповідає про основні етапи становлення та історичні віхи Черкаського краю, містить ряд документів із фондів Державного архіву Черкаської області, які друкуються вперше.

Щоб творити майбутнє, треба знати минуле, історію, традиції, звичаї. Тож у книгах, розміщених на виставці, є дані про міста обласного підпорядкування, а їх у області налічується шість та про райони, яких Черкаський край має двадцять. Книга «Чорнобаївщина. Нариси історії населених пунктів» (2013) є краєзнавчим історико-документальним дослідженням кожного населеного пункту Чорнобаївського району з найдавніших часів до сьогодення і присвячена 60-річчю утворення Черкаської області та 90-річчю Чорнобаївського району. М.В. Приліпко представила у дослідженні матеріал обласного, районного та сільських краєзнавчих музеїв.

Цікавими є книги про малу батьківщину: «Городищина» (2011), «Городище. Велика історія маленького міста» (2011), «Розкажи мені, Тікичу» (2012), «Історія Христинівщини» (2012). «Таємниці минулого козацької Лисянки» (2012), «Черкаські місторії» (2013).

Черкаська земля славиться видатними особистостями. Виставка містить цінні матеріали про великого патріота, пророка Т.Г. Шевченка та про близькі серцю кожного українця місця, пов’язані з ім’ям Кобзаря. Книга «Шевченків край. Історико-етнографічне дослідження» висвітлює біографію поета, розкриває силу і велич Тарасового слова, досліджує історію Шевченкового краю, розвиток храмобудівних традицій Черкащини. Видання «Заворожи мені, волхве…» (2012) присвячене 200-літньому ювілею Т.Г. Шевченка і 225-річчю з дня народження М.С. Щепкіна. Книга збагачує шевченкознавство цікавим аспектом: оригінальним дослідженням щодо живописного твору Т.Г. Шевченка «Портрет Михайла Щепкіна» (1843?).

Увагу користувачів привернуть видання «Черкащина – духовності скарбниця» (2005), «Уклін Кобзареві» (2011), «Тарас Шевченко – славний син Черкаської землі» (2012) та інші. Ці книги спонукають до пошуку скарбів минувшини і дійсності Черкащини, дозволяють впустити у свою душу любов до малої батьківщини і України в цілому.