«Трагічні сторінки історії» – книжкова виставка до 80-ої річниці голодомору в Україні


До 80-ої річниці Голодомору 1932–1933 років в Україні, яка цього року відзначалася 23 листопада, у вестибюлі бібліотеки було організовано розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Трагічні сторінки історії». На ній представлені архівні документи, документальні свідчення страшної трагедії, монографії на тему голодомору, світлини тих років.

На особливу увагу заслуговував набір книг, наданий бібліотеці Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду, Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000», видавництвом «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», Центром досліджень визвольного руху. Книги «Красный апокалипсис: сквозь раскулачивание и Голодомор» Дмитра Гойченка, «Геноцид українців: деформація народної культури» Олесі Стасюк, «Свіча пам’яті: Усна історія про геноцид українців у 1932–1933 роках» Валентини Борисенко та інші висвітлюють причини, перебіг і наслідки Голодомору, етнографічний аспект геноциду, свідчення очевидців про страшний голод та про доброчинців, які у 1932–1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував.

Про події, які відбувалися на Черкащині у 1932–1933 роках, свідчили представлені на виставці «Національна книга пам’яті жертв голодомору» Черкаської області, документи, спогади очевидців.

Література, представлена на виставці, зацікавила істориків, викладачів, вчителів, студентів, краєзнавців, молодь, широкий читацький загал.