«Нечуєві духовні скарби» - літературно-мистецький вечір до 175-ої річниці від дня народження І.С. Нечуя-Левицького

 

25 листопада 2013 року виповнилося 175 років від дня народження класика української літератури Івана Семеновича Нечуя-Левицького. До цієї дати в лекційній залі бібліотеки було проведено літературно-мистецький вечір «Нечуєві духовні скарби».

Присутнім на вечорі студентам і творчій інтелігенції було запропоновано перегляд документального фільму «Нечуївськими стежками» про дитинство та юність І.С. Нечуя-Левицького, уродженця с. Стеблева Корсунь-Шевченківського району.

Продовжив вечір Літературний театр Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького під керівництвом заслуженої артистки України Тамари Власенко, учасники якого прочитали вірші, присвячені І.С. Нечую-Левицькому та зіграли сценку із твору письменника «Кайдашева сім’я».

Про маловідомі сторінки з творчої біографії письменника-земляка розповів завідувач кафедри української літератури та компаративістики, доктор філології, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Володимир Поліщук.

Тему «Кохання у житті і творчості І.С. Нечуя-Левицького» цікаво висвітлила голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, літературознавець, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури та компаративістики Валентина Коваленко.

Приємною окрасою вечора стали мелодії українських пісень, під які звучали уривки з творів Нечуя-Левицького – повісті «Микола Джеря» та роману «Хмари».

Присутні на вечорі ознайомились з книжково-ілюстративною виставкою «Нечуєві духовні скарби».