Прапор Черкаської області — символ, що відображає історію й традиції області. Разом із гербом становить офіційну символіку органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Черкаської області. Являє собою прямокутне полотнище синього кольору, яке символізує небесну височінь, гідність.

Герб Черкаської області — символ, офіційна емблема області, затверджений 4 липня 2000 року рішенням обласної ради. Автори герба: Олександра і Микола Теліженко. Малий герб: у блакитному полі круглий золотий сонячний диск. Навколо сонячного диску розміщено три стебла пшениці в динамічному русі за напрямом руху Сонця.

 

 

Адміністративно-територіальний устрій

Детальніше... >>

 

 

Територія Черкаської області в цілому рівнинна. Правобережна частина розміщена в межах Придністровської височини з найвищою точкою 275 м над рівнем моря, подекуди горбиста, порізана ярами і балками. Лівобережна – в межах Придністровської низовини і має подекуди заболочений рельєф. Область лежить в лісостеповій зоні, досягаючи на півдні степової зони.

На Черкащині відомі всі види корисних копалин, добувають бентонітові, каолінові, палигорськітові глини (близько 400 родовищ), область має значні запаси мінерально-лікувальних вод типу "Миргородська". По області протікає 1037 річок загальною довжиною близько 7,6 тис. км. Дніпро має в краї 150 км у довжину, на ньому в межах області розташовані два штучні водосховища: Кременчуцьке і Канівське.

У регіоні помірний континентальний клімат. Зима м'яка, з частими відлигами, літо тепле, в окремі роки спекотне.

Рослинність області характеризується поєднанням флори лісостепової і степової зони. В Черкаській області нараховується 334 види судинних рослин (17% флори області), що знаходяться під загрозою зникнення. Серед них 69 видів занесені до Червоної книги України.

Тваринний світ Черкащини різноманітний, але кількість особин не значна. З метою збереження біологічного різноманіття, в регіоні охороняється 81 вид тварин, з яких, 67 вид занесений до Червоної книги України.

За структурою господарства область є індустріально-аграрною. У сукупному випуску товарів і послуг питома вага промисловості становить 42%, в якій переважають харчова та хімічна промисловість, машинобудування і металообробка становить 8%, легка промисловість – 1,5%. У структурі сільського господарства рослинництво складає 62%, тваринництво 38%. Провідна зернова культура – озима пшениця, технічні – цукрові буряки і соняшник. Серед галузей тваринництва виділяється скотарство м'ясо-молочного напряму.

В області діє широка мережа установ культури і мистецтва. Територія має значний туристичний потенціал, щороку її відвідують понад 700 тисяч туристів.

Черкащина – батьківщина видатного державотворця Богдана Хмельницького і велетня духу українського народу Тараса Шевченка. Серед уродженців краю – відомі українські письменники Іван Нечуй-Левицький, Михайло Старицький, композитори Семен Гулак-Артемовський, Кирило Стеценко, Олександр Кошиць, вчені Михайло Максимович, Левко Симиренко, воєначальники Іван Черняховський, Кузьма Дерев’янко. Тут жили і творили Агатангел Кримський, Василь Симоненко та багато інших вчених і письменників.