Електронний каталог

 

 

Інструкція

 

Електронний каталог Черкаської ОУНБ імені Тараса Шевченка містить бібліографічні описи нових надходжень документів до бібліотечного фонду з жовтня 2013 року.

Електронний каталог бібліотеки складається з окремих файлів баз даних (БД):

 • БД „КНИГИ”. Включає бібліографічні записи документів.
 • БД „СТАТТІ”. Містить бібліографічні записи періодичних видань (газет, журналів, продовжуваних видань).
 • БД „ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ ПЕРЕДПЛАЧЕНІ БІБЛІОТЕКОЮ”. Включає перелік періодичних видань передплачених бібліотекою.
 • БД „КРАЄЗНАВСТВО”. Представлена бібліографічними записами краєзнавчої тематики.
 • БД «ІКЦ „Вікно в Америку”». Містить бібліографічні записи книг іноземними мовами, які надійшли до Інформаційно-ресурсного центру „Вікно в Америку”.

Бази даних електронного каталогу оновлюються щомісячно.

 

Для пошуку в електронному каталозі рекомендується
використовувати браузер Mozilla Firefox, Google Chrome,  Opera

 

Для пошуку в електронному каталозі необхідно вибрати відповідну БД, сформувати критерій пошуку, для чого скористатися одним з режимів пошуку – розширеним або за допомогою словників.

 

Розширений пошук

Використання розширеного пошуку дає можливість формувати критерії пошуку за допомогою одного або декількох полів. Критерій пошуку формується шляхом заповнення відповідного поля (одного або декількох).

Назву поля можна вибрати самому, для чого необхідно натиснути ▼ та з випадаючого списку вибрати відповідне поле.

Якщо критерій пошуку складається з кількох полів, то вони повинні бути об’єднанні одним з логічних операторів:

 • «АБО» (до результату пошуку увійдуть записи, які містять одне або інше з введених значень критерія пошуку);
 • «І» (до результату пошуку увійдуть записи, які містять тільки всі з введених значень критерія пошуку);
 • «І НЕ» (до результату пошуку увійдуть записи, які містять одне та не містить іншого з введених значень критерія пошуку);

Якщо результати пошуку мають бути відсортовані, то необхідно в полі СОРТУВАТИ ЗА вибрати за якою ознакою відсортувати (за автором або за назвою), для цього необхідно натиснути ▼ та вибрати відповідний критерій сортування.

Поле БІБЛ. РІВЕНЬ дає можливість відібрати в результат пошуку тільки записи одного типу (Наприклад, тільки статті, або монографії, або книги і т.д.). Всі типи записів перелічені в випадаючому списку якщо натиснути ▼ в правому кутку поля.

Поле ТИП ЗАПИСУ дає можливість відібрати в результат пошуку тільки записи одного типу (Наприклад, тільки текст, або ноти, або карти і т.д.). Всі типи записів перелічені в випадаючому списку якщо натиснути ▼ в правому кутку поля.

Кількість знайдених записів розміщених на одній сторінці при перегляді результатів пошуку, можна регулювати задаючи число записів на сторінці у полі ПОКАЗАТИ НА СТОРІНЦІ ___ РЕЗУЛЬТАТІВ ПОШУКУ.

 

Пошук за допомогою словників

Використання цього виду пошуку дозволяє формувати критерій пошуку, використовуючи для заповнення відповідного поля відомостями, які містить відповідний словник. (Наприклад, при формуванні критерію пошуку заповнюючи поле АВТОР прізвище автора вибираємо із відповідного словника)

Для формування критерія пошуку за допомогою словників необхідно:

 • вибрати словник;
 • через деякий час в лівій частині віконця з’явиться зміст вибраного словника;
 • якщо у видимій частині скролінгу немає необхідних даних, то необхідно в полі ПОШУК ввести кілька літер, з яких починається необхідне слово, та натиснути кнопку ПОШУК і через деякий час в лівій частині віконця з’явиться відповідний зміст словника;
 • якщо критерій пошуку складається з кількох полів, то необхідно повторити процедуру, використовуючи іншій словник.